מזגן מיני מרכזי

סינון לפי מחיר
299906383

מותג
דירוג אנרגטי
תפוקת קירור (BTU)
חיבור חשמלי
כוח סוס
הפעלה באמצעות WIFI

מזגן מיני מרכזי – על יתרונות, חסרונות, מחיר והתקנה

הדרך הנפוצה ביותר כיום לקירור בית עם מספר חדרים או משרדים היא באמצעות מזגן מיני מרכזי. לפני שנבחן את תפקידו של המזגן המיני מרכזי, את היתרונות והחסרונות, הדבר החשוב ביותר שאתם חייבים לפני בחירת דגם המזגן המיני המרכזי שמתאים לכם הוא בקשת ייעוץ ע”י טכנאי מזגנים שיבדוק את החללים אותם אתם רוצים לקרר או לחמם, את תכנית המבנה ויתאים לכם מזגן מיני מרכזי מומלץ.

מהו מזגן מיני מרכזי?

מזגן מיני מרכזי הוא בעל עוצמה חזקה יותר ממזגן עילי רגיל, והוא מתפצל בין כמה חדרים. הוא מזגן בעל יחידה פונקציונאלית מרכזית שמזרימה אוויר לכל חללי הבית ומאפשרת בקרת מזג אויר מתקדמת על כל החללים בו מותקנת המערכת. גם המדחס וגם המאייד נמצאים בחוץ ולא בתוך הבית ואל היחידות האלה מחוברת תשתית של תעלות אוורור עם פתחים ייעודיים לכל אזורי הבית אליהם מוזרם האוויר הקר או החם ע”י צינור ניקוז יחיד, ויחד עם תעלות האוויר הם מהווים יחידה נסתרת שמשתלבת נפלא בכל חללי עבודתם.

איך לחשב האם מזגן מיני מרכזי מתאים לכם?

בדקו את השימוש:
מה גודל הדירה או החלל אותו אתם צריכים לקרר? – מטראז’ גדול מצריך מזגן חזק.
כמה חדרים והאם יש את אותה פעילות בלדרים במשך היממה? – במידה ולא, טכנולוגית אינוורטר יכולה לסייע בניתוב קירור וחימום לפי חלל ספציפי.
מה הטמפרטורה במשך השנה בחללי הקירור? – בדקו את החדרים: כיוון, שמש, מסתור חלונות, כיווני אוויר, גובה קומה לעומת הקומה האחרונה בבניין, בידוד ואיכות הבניה.
כמה דיירים אתם? – מספר, גילאים, זמני פעילות בחללים האישיים והמשותפים.
שלושת הפרמטרים האלה יוכלו לתת לכם אינדיקציה טובה לבדיקה האם מזגן מיני מרכזי מתאים לכם.

יתרונות מזגן מיני מרכזי

אתם עומדים לפני החלטה איזה מזגן נכון לכם? הנה כמה מהיתרונות הבולטים של מזגן מיני מרכזי:
עיצובית – לא עוד יחידה שתקועה על הקיר ופוגמת קלות בעיצוב הבית…. מזגן מיני מרכזי, מאפשר לכם לשחרר את הפן העיצובי מבחינת הקירות ולעיתים אף לשפר את העיצוב באמצעות הנמכת תקרה אותה תבצעו לפני ההתקנה. מזגן מיני מרכזי דורש חיבור אחד לחשמל לעומת מזגנים עיליים שדורשים חיבור חשמל לכל יחידה.

בניה מודרנית ומגדלי מגורים – אחד האילוצים בבניה מודרנית, בעיקר כאשר מדובר בבניה של מגדלי מגורים, הוא ההגבלות שקיימות על כמות המזגנים שניתן להתקין בדירה אחת מכיוון שאין מקום לשים הרבה יחידות של מנועי מזגן מבחינת מקום מסתור חיצוני בדירה. כיום, רוב הדירות החדשות כבר כוללות הכנה למזגן מיני מרכזי, וזה כבר כשלעצמו יתרון ענק.

חסכון בחשמל – באם רכשתם מזגן מיני מרכזי אינוורטר, תמצאו מערכת טכנולוגית שמתאימה את התפוקה לעומס החום בכל חדר ובכך היא חוסכת חשמל ומשתמשת בדיוק באנרגיה שהיא צריכה.

מחיר התקנת מזגן מיני מרכזי

כשאתם שואלים כמה עולה מזגן מיני מרכזי עליכם לפצל עליות לשני חלקים.
ההתקנה מורכבת משני פרמטרים וחשוב להבדיל בניהם:
עלות מזגן ועלות ההתקנה.
מחיר התקנת מזגן מיני מרכזי ע”י טכנאי מוסמך (חובה) היא מסובכת יותר ויקרה יותר. לכן חובה לקחת איש מקצוע מכיוון שמזגן זה מתפרש ומסתעף לכמה וכמה חדרים ודורש תשתית וצנרת מסובכת יותר.
מחיר מזגן מיני מרכזי תלוי בתפוקות הקירור והחימום שלו, טיבו, הדירוג האנרגטי שלו, המערכת הפנימית שלו, המותג והאחריות עליו.
כך שהעלות מחושבת אינדיבידואלית לפי גודל החלל, חוזק המזגן ומורכבות ההתקנה.

ניקוי מזגן מיני מרכזי

תחזוקה וניקוי המזגן הם בעלי חשיבות גבוהה לשמירה על איכות האוויר בבית ואיכות המזגן עצמו.
ניקוי מזגן מיני מרכזי הוא פעולה מומלצת ואף הכרחית.
מזגן לא נקי עלול להביא למחלות ואלרגיות, לעליה בצריכת החשמל, לנזילות ולאיכות אוויר פגומה.
את מסנני המזגן כדאי לנקות אחת לחודשיים. אם אתם מריחים ריח לא נעים מהמזגן, זה עשוי להעיד על כך שהמסננים מלאים בלכלוך וזה עלול לפלוט אוויר לא נעים לבעלי רגישויות.
ניתן לבצע ניקוי למזגן מיני מרכזי לבד או ע”י בעלי מקצוע, אך חשוב לנקות בצורה עקבית.
מומלץ פעם בשנה לבצע ניקוי עמוק יותר שכולל גם את המאייד, גם את המניפה וגם את התעלות כדי להביא את המזגן למקסימום יעילות וחסכון אנרגטי.

לסיכום, מזגן מיני מרכזי הוא המזגן החדשני ביותר שאמנם ההתקנה שלו יותר מסובכת ויקרה אך הוא נותן שקט לאורך זמן, משתלב בצורה נפלאה עם עיצוב הבית, וניתן כיום ליהנות ממערכות מיזוג אויר חסכוניות המשלבות תפוקות קירור עוצמתיות במיוחד.

ביטול עסקה

נא למלא את הפרטים ונחזור אליך בהקדם

[wc_errors]